♪

10 listopada 2012 Piotr Pałka otrzymał Medal Benemerenti za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla kościoła Katolickiego. Więcej ...

Listopad 2012 - w Warszawie odbyła się premiera skomponowanego i dyrygowanego przez Piotra Pałkę   Oratorium o bł. Bronisławie Markiewiczu - Bóg Ponad Wszystko – 100. rocznicę śmierci Założyciela Zgromadzenia  Św. Michała Archanioła.

W czerwcu 2012 w Krośnie odbyła się prapremiera skomponowanego i dyrygowanego przez Piotra Pałkę  Oratorium o bł. Bronisławie Markiewiczu - Bóg Ponad Wszystko – 100. rocznicę śmierci Założyciela Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Foto w galerii ...

W kwietniu 2012 w Antwerpii odbyła się Międzynarodowa Modlitwa z udziałem polskiego chóru Voce Angeli i belgijskiego chóru Taize ze Schoten pod dyrekcją Piotra Pałki.

W maju 2010 roku w Braniewie odbyła się premiera Oratorium Braniewskiego – Mikołaj Kopernik; libretto s. Miriam Brzozowska.

W grudniu 2009 roku w Warszawie odbyła się premiera Oratorium Warszawskiego Redemptoris Mater skomponowanego przez Piotra Pałkę z okazji 100. rocznicy obecności cudownego obrazu Matki Zbawiciela. Słowa do utworu zostały napisane przea Tadeusza Adamskiego.

W pażdzierniku 2006 roku w filharmonii w Rzymie odbyła się wielka Gala Koncertowa W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji 25-lecia Fundacji Jana Pawła II. Piotr Pałka poprowadził ten koncert jako dyrygent, aranżer i producent muzyczny. W koncercie wystąpiły gwiazdy muzyki chrześcijańskiej z całego świata: Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Mark Mallett, Padle Stan Fortuna, Padre Cleidimar, Brian Alan, Alicja Bachleda-Córuś, Aleksander Teliga z Paullettą de Vaughn, chór Voce Angeli, Siewcy Lednicy.

W maju 2006 roku Piotr Pałka skomponował Hymn Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI: Nie lękajcie się oraz przygotował i poprowadził 500-osobowy chór i orkiestrę podczas spotkania na krakowskich Błoniach. Więcej ...

W listopadzie 2005 Piotr Pałka stworzył Missę in Basilica cracoviensi sancti Francisci, dedykowaną bazylice franciszkanów w Krakowie.

15 października 2005 odbyła się premiera Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II, w opracowaniu muzycznym Piotra Pałki. Patronat Honorowy sprawował Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz. Wystąpili: Elżbieta Towarnicka, Piotr Piecha, Sinfonietta Cracovia i Voce Angeli.

7 kwietnia 2005 Piotr Pałka dyrygował Scholą Papieską i współtworzył Czuwanie Modlitewne na krakowskich Błoniach, połączone z Białym Marszem i Eucharystią, sprawowaną w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II.

W czerwcu 2004 Piotr Pałka współtworzył i dyrygował musicalem Zazdrosna Miłość, wystawianym przez krakowskich dominikanów. Premiera tego musicalu odbyła się 9 czerwca 2004 roku w Teatrze Starym w Krakowie.

W marcu 2002 roku Voce Angeli wykonał i nagrał średniowieczny moralitet Krótka i prawdziwa historia o Każdym w reżyserii Wojciecha Markiewicza, z muzyką Piotra Pałki, który w maju tego samego roku zdobył Grand Prix Marulić w VI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Dawnych i Dokumentów Radiowych w Chorwacji.

W czerwcu 1999 roku niezwykle utalentowany Piotr Pałka pełnił funkcję dyrygenta Chóru Papieskiego podczas spotkania z Ojcem Świętym na Błoniach krakowskich.

W marcu 1998 roku Piotr Pałka został laureatem VII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, zdobywając II miejsce oraz dwie nagrody specjalne: za najlepsze kształtowanie wokalne śpiewu zespołowego i za najlepszą metodę pracy z chórem.