W listopadzie 2012 Piotr Pałka otrzymał Medal Benemerenti - odznaczenie papieskie za wyjątkową i długotrwałą działalność na rzecz Kościoła katolickiego.

W maju 2002 roku Piotr Pałka wraz z Voce Angeli zdobył Grand Prix Marulić na VI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Dawnych i Dokumentów Radiowych w Chorwacji za wykonanie średniowiecznego moralitetu - Krótka i prawdziwa historia o Każdym - w reżyserii Wojciecha Markiewicza, z muzyką Piotra Pałki.

W 2001 roku Voce Angeli zdobył Złote Pasmo w XII Małopolskim Konkursie Chórów.

W 2001 roku w Będzinie Piotr Pałka wraz z chórem Voce Angeli otrzymał III miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

W 2001 roku Piotr Pałka wraz z chórem Voce Angeli otrzymał III nagrodę w X Ogólnopolskim Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej.

W 2000 roku Piotr Pałka wraz z chórem Voce Angeli otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Myślenickim Fetiwalu Pieśni Chóralnej.

W marcu 1998 roku Piotr Pałka został laureatem VII Ogólnopolsiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, zdobywając II miejsce oraz dwie nagrody specjalne: za najlepsze kształtowanie wokalne śpiewu zespołowego i za najlepszą metodę pracy z chórem.

W 1998/1999 Piotr Pałka otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wyróżniające osiągnięcia w nauce.